Analiza finansowa

wpis w: Analiza finansowa | 0

Creative presentation, perfect analysing … this is our motto

Analiza finansowa jest częścią analizy ekonomicznej. Jej zasadnicze części składowe to analiza wstępna sprawozdań finansowych i analiza wskaźnikowa. Ta metoda sprawdzania sytuacji finansowej jest nieodzowna w dzisiejszym czasie dla przedsiębiorstw. Wykonywana w ujęciu dynamiczny, dostarcza potrzebnych danych wykorzystywanych przez kierownictwo w procesie zarządzania, a także przez otoczenie przedsiębiorstwa: kredytodawców, kontrahentów, inwestorów, audytorów itp. Zadaniem analizy  jest dostarczenie informacji o operacjach gospodarczych, funkcjonowaniu przedsiębiorstwa, a przede wszystkim jego kondycji finansowej.

Jej zasadnicze części składowe to analiza wstępna sprawozdań finansowych i analiza wskaźnikowa. Ta metoda sprawdzania sytuacji finansowej jest nieodzowna w dzisiejszym czasie dla przedsiębiorstw.
Ta metoda sprawdzania sytuacji finansowej jest nieodzowna w dzisiejszym czasie dla przedsiębiorstw. Wykonywana w ujęciu dynamiczny, dostarcza potrzebnych danych wykorzystywanych przez kierownictwo w procesie zarządzania, a także przez otoczenie przedsiębiorstwa: kredytodawców, kontrahentów, inwestorów, audytorów itp
Zadaniem analizy jest dostarczenie informacji o operacjach gospodarczych, funkcjonowaniu przedsiębiorstwa, a przede wszystkim jego kondycji finansowej.
Podąrzaj Pshem:

Ostatnie wpisy